Cildin gençliğini çok uzun yıllar korumak mümkün

Beyonce Knowles, Hillary Swank, Uma Thurman gibi pek çok ünlünün cildini emanet ettiği ünlü Dr. Howard Murad, geçtiğimiz günlerde İstanbul’daydı. Dr. Murad bir röportajında ‘kozmetik dünyasında, cildin gençliğini çok uzun yıllar korumayı mümkün kılan, hatta hücrelerin su tutabilme özelliğini artıran formüllerle 70 yaşındaki birisinin 30 gibi görünmesine olanak tanıyan’ formüllerin birbiri ardına sunulduğu müjdesini verdi. Dr. Murad, yine de bir kadının cildi için yapabileceği en iyi şeylerin başında iyi beslenmenin ve stresten uzak durmanın geldiğini kaydetti.

Estetik mi kremler mi?

Estetik operasyonlar cildin gerginliğini sağlayabilir ancak yapısını değiştiremez. Öte yandan cildinize uyguladığınız etkili ürünler cilt yapısını iyileştirerek sıkılık verebilir.Etkinliği klinik çalışmalar ile kanıtlanmış kremler cilt yüzeyinde çok iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayabilir. Ancak unutmamak gerekir ki tüm kremler, sadece cildin yüzde 20’sini oluşturan en üst tabaka olan epidermisi etkiler.
Cildin geri kalanını oluşturan canlı kısma ancak içeriden müdahale edebilirsiniz. Bu da sağlıklı beslenmek ile mümkün. Sağlıklı beslenerek dolayısıyla cilde ihtiyacı olan besinleri göndererek ve Su Prensibi’ne göre hücrelerin hasarını minimuma indirip suyu hücrede muhafaza etmeye çalışarak çok iyi sonuçlar elde etmek mümkün. Los Angeles’taki araştırma merkezimizde yürütülen çalışmalarda aldığım sonuçlar da bu yönde. Estetik müdahaleye karşı değilim, insanları aynaya baktığında mutlu edecek her şeye varım. Ama ben cildin yapısını onarmaya yönelik uzun vadeli yatırımları tercih ediyorum.

Cildinizi koruyun
İyi beslenmek cilt sağlığı konusunda yapılması gereken en önemli adımlardan bir tanesi. Ancak cildi çevreden gelen zarara, hava kirliliğine, güneş ışınlarına, sigara dumanına karşı da korumak önemli. Ayrıca az önce bahsettiğimiz gibi stresi ve üzüntüyü de hayatımızdan mümkün olduğunca uzaklaştırmak şart.

Olumlu düşünün
Taze sebze meyve tüketmeye özen göstererek iyi beslenmek ve stresi azaltmaya çalışmak! Hastalarıma sürekli pozitif düşünmeyi öğütlerim. Her gün yatmadan önce, gün içerisinde olan 3 olumlu olayı not edin, bulamıyorsanız zorlayın. Sadece olumlu düşünmeye başlamanın stresi azaltmanın cildiniz üzerindeki olumlu etkilerini fark etmemeniz mümkün değil.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: